Novinky

news-single

Projekt SPP Energy Tour '20 má za sebou vydarený štart

Turnajom v Dolnom Kubíne odštartovala regionálna časť celoslovenského vzdelávaco-športového projektu SPP Energy Tour '20. Organizátori tu našli výborné podmienky a ústretový personál štadióna, či miestneho klubu. Celý priebeh prvého turnajového dňa poukázal na vysokú športovo-organizačnú úroveň tohto nového prémiového projektu, k akému sa bude na Slovensku azda len veľmi ťažko hľadať nejaká analógia.

V prívetivom prostredí dolnokubínskeho zimného štadióna sa tak stretlo 6 tímov v boji o postup do marcového celoslovenského finále. Zastúpenie mali žiacke výbery extraligistov z Banskej Bystrice a Liptovského Mikuláša, ale aj tímy z hokejovo menších lokalít – Brezna, Námestova, Ružomberku, či domáceho Dolného Kubína. Tímy boli na začiatku turnajového dňa rozlosované do dvoch základných skupín.

V skupine A sa stretli tímy Hokejových talentov z Liptovského Mikuláša, Ružomberčania a domáci Dolnokubínčania. V skupine B tímy z Banskej Bystrice, Brezna a Námestova.

V oboch skupinách jasne dominovali favoriti z extraligových klubov. Svoje zápasy, ktoré vyhrali rozdielom triedy, ozdobili dvojcifernými výsledkami a nikoho nenechali na pochybách, že oni si rozdelia dve postupové miesta a stretnú sa vo finále. V ňom bola nakoniec šťastnejšia Banská Bystrica, keď po dramatickom priebehu zvíťazila nad Liptovským Mikulášom tesne 9:7.

Poďakovanie za fantastické výkony však patrí všetkým tímom. Deti nechali na ľade srdce aj dušu, a pokiaľ si toto odhodlanie a nasadenie udržia do dospelosti, nemusíme sa o osud slovenského hokeja vôbec obávať.

author-avatar
Rastislav Maršálek

Bývalý kreatívny riaditeľ a marketingový manažér HC Slovan Bratislava.