Novinky

news-single

SPP Energy Tour '20 sa teší mimoriadnemu záujmu

Uplynulú sobotu sa konal druhý zo série regionálnych turnajov unikátneho celoslovenského vzdelávaco-športového projektu SPP Energy Tour '20. Z Dolného Kubína, kde sa konal prvý turnaj, sa tentokrát séria presunula do prešovskej PSK Arény. Projekt má za sebou prvú polovicu a tak je priestor na prvé hodnotenia.

Veľký záujem o účasť na turnaji

Záujem zo strany klubov je, hneď od prvého ročníka tohto ambiciózneho projektu, mimoriadne veľký. Preto organizátori musia už teraz premýšľať, ako sa kapacitne a organizačne vysporiadať so zvýšeným záujmom, ktorý sa očakáva v budúcich ročníkoch.

"Sme veľmi milo prekvapení záujmom o účasť na turnajoch. Motivuje nás to zamyslieť sa nad organizáciou celého projektu smerom do budúcna. Určite by sme chceli vyhovieť viacerým klubom, čo v súčasnosti z kapacitných dôvodov nebolo, bohužiaľ, možné. Taktiež nás teší záujem zo strany "veľkých" hokejových klubov, čo dáva tomuto turnaju vysokú úroveň hneď od svojho vzniku.", uviedla manažérka projektu Silvia Čupová.

Správne smerovanie projektu

Hokejové turnaje v rôznych vekových kategóriách sú bežnou záležitosťou, preto sa organizátori zamerali na rozšírenie tejto športovej časti o ďalšie nadstavbové vzdelávaco-športové aktivity.

"Tento nadstavbový program, o ktorý je hokejový turnaj rozšírený, je to, čo nás odlišuje od ostatných a posúva tento projekt na inú úroveň.", objasnil marketingový manažér projektu Rastislav Maršálek. "Nechceli sme priniesť len ďalší turnaj. Takých je na Slovensku dosť. Chceli sme priniesť vzdelávaco-športový projekt, kde hokejový turnaj je prostriedkom, ktorý nám privedie pod jednu strechu trénerov a rodičov. A na tých je náš projekt zameraný."

Správnosť tohto kroku potvrdila spätná väzba a záujem zo strany trénerov aj rodičov. Tréneri potvrdili správnosť našich krokov a ocenili by do budúcna pravidelnú možnosť testovania detí a mládeže. Tieto výsledky vytvárajú presný obraz o stave trénovanosti jednotlivcov a sú výborným podkladom pre správne nastavenie tréningového procesu. A to aj v oblasti všeobecných, ale aj špeciálnych individuálnych schopností hráčov.

Vzdelávanie rodičov taktiež pritiahlo významnú pozornosť. Utvrdilo nás v správnosti stratégie nehľadať spôsoby ako priviesť rodičov na nejaké samostatné prednášky, ale naopak, takpovediac "prísť so vzdelávaním za nimi". Alebo presnejšie povedané – "pribaliť" vzdelávanie k iným aktivitám, kde týchto rodičov určite nájdeme.

Turnaj ovládli favoriti

Oba doposiaľ odohrané turnaje, ktoré mali solídnu športovú úroveň, podľa očakávania ovládli hneď od začiatku favoriti. Toto platilo aj v Prešove. Turnajom prešiel bez zaváhania tím HC Košice, ktorí jednoznačne potvrdil rolu favorita a odniesol si zlatý pohár pre víťaza a miestenku vo finálovom turnaji.

O druhé postupové miesto bol urputný boj, ktorý medzi sebou, v kľúčovom zápase o postup do finále, zviedli prešovské tímy Hokejová akadémia Slávia Prešov a Prešov Penguins. Úspešnejší v tomto derby bol nakoniec tím "tučniačikov", ktorý získal druhú miestenku a vo finále si zmeral sily so silným tímom Košíc.

Treba však povedať, že výkony s obrovskou dávkou hokejového srdca podávali aj ostatné tímy, o čom svedčí aj fotogaléria na oficiálnom facebookovom profile turnaja.

Nasledujúci turnaj, ktorý je regionálnym kolom pre oblasť západného Slovenska a súčasne je posledným z regionálnych turnajov, sa koná už túto nedeľu, 8. marca na štadióne v bratislavskej Petržalke. Na tomto turnaji spoznáme posledných dvoch finalistov, ktorí sa pripoja k tímom Banskej Bystrice, Liptovského Mikuláša, Košíc a Prešova. Všetky tieto tímy sa stretnú vo finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční 22. marca na štadióne v bratislavskej Petržalke, v boji o víťaza 1. ročníka SPP Energy Tour '20.

Projekt SPP Energy Tour od svojho vzniku potvrdzuje vysoké ambície a ciele, ktoré si dal. A výborný štart tohto projektu je určite pozvánkou aj pre tých, ktorí si mladých hokejistov budú chcieť pozrieť v akcii osobne a podporiť ich hlasivkami. Veď nielen profíkom sa hrá dobre pred plnými tribúnami.

author-avatar
Rastislav Maršálek

Bývalý kreatívny riaditeľ a marketingový manažér HC Slovan Bratislava.