Novinky

news-single

Turnajom v Bratislave skončila regionálna časť projektu

Regionálnym turnajom v Bratislave, ktorý sa konal 8. marca 2020, sa skončila "základná" časť celoslovenského vzdelávaco-športového projektu SPP Energy Tour '20. Projektu, ktorý sa ukázal byť v mnohých ohľadoch unikátnym a rozhodne stojí za pozornosť aj zo strany vedenia nášho hokejového zväzu.

V Bratislave sa zišli predovšetkým zástupcovia bratislavského hokeja. Z mimobratislavských klubov tu mali zastúpenie len piešťanskí "havrani". Klub Gladiators Trnava sa turnaja nezúčastnil, čo sa organizátori dozvedeli príliš neskoro na to, aby vedeli zabezpečiť náhradný tím.

Celá organizácia turnajovej časti dňa bola týmto nezodpovedným prístupom jedného z klubov poznačená. Organizátori museli pozmeniť hrací formát turnaja, čo však neubralo na jeho úrovni. Tímy, ktoré sa turnaja zúčastnili, rozhodne neľutovali. Ba práve naopak.

"Som milo prekvapený organizáciou turnaja. Osobne som ešte takto pripravené podujatie nezažil. Príjemným prekvapením pre mňa bola jeho nadstavbová časť. Mám na mysli najmä vzdelávanie pre rodičov, diagnostiku a konzultácie s trénermi. Myslím si, že organizátori turnaja sa chopili tohto projektu veľmi premyslene.", zdôraznil tréner žiackeho tímu HC SLOVAN Bratislava, Michal Haršányi.

V turnajovej časti podľa očakávania dominoval HC SLOVAN Bratislava, ktorý už tradične skladá tím z pomerne dosť veľkej základne, ktorú má k dispozícii. Druhé miesto si však pomerne prekvapivo odniesol tím HC Petržalka 2010, ktorý trénuje aj jeden z bývalých trénerov dnes už neexistujúceho hokejového diagnosticko-tréningového centra HDC Slovakia, Peter Solmoši.

Opäť sa tak prejavila správnosť konceptu individuálneho rozvoja hokejového hráča a implementácie individualizácie do tímovej prípravy, ktorý prostredníctvom svojich hokejových diagnosticko-tréningových centier ponúka a neustále rozvíja a zdokonaľuje spoločnosť HDTS. A práve tím Petržalky, ktorý tento prístup aktívne aplikuje, získal nad ostatnými tímami výhodu v lepšej všeobecnej pripravenosti detí, čo sa prejavilo práve pri testoch, kde Petržalčania jasne dominovali.

Keď sme pri testoch, treba určite spomenúť jednu zaujímavosť. Celoslovenské meranie všeobecných pohybových schopností detí rovnakej vekovej kategórie malo prekvapivého víťaza. Suverénnym víťazom testov sa stala Petržalčanka Emka Plvanová, ktorá jasne dominovala v štyroch z piatich testov a v tom piatom skončila na druhom mieste. Celoslovenskému testovaniu sa však budeme venovať ešte v samostatných článkoch.

Za zmienku stojí aj opäť veľký záujem o vzdelávanie, kde témy ako "Všeobecná príprava mladého hokejistu" a "Mentálna príprava športovca", opäť prilákali veľké množstvo rodičov. Témam okolo mentálnej prípravy mladého športovca sa venovali dievčatá zo spoločnosti SportMind HDTS, Karin Vravková a Alexandra Staruchová, no a oblasť všeobecnej prípravy už tradične odprednášala naša "legenda", prof. Eugen Laczo z Fakulty telovýchovy a športu.

author-avatar
Rastislav Maršálek

Bývalý kreatívny riaditeľ a marketingový manažér HC Slovan Bratislava.