Novinky

news-single

Finálový turnaj sa uskutoční 5. septembra!

Napriek koronakríze a prinajmenšom úzkostlivom prístupe našich oficiálnych predstaviteľov v súvislosti so sprísňovaním epidemiologických opatrení sa organizátori rozhodli úspešný projekt SPP Energy Tour '20 uzavrieť finálovým turnajom, ktorý sa bude konať 5. septembra 2020 v hale A na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Keďže od regionálnych kôl ubehol už nejaký ten čas, tak pripomíname, že z východoslovenského regionálneho kola, ktoré sa konalo v Prešove, postúpili tímy Prešov Penguins a HC Košice. Zo stredoslovenského kola, ktoré sa uskutočnilo v Dolnom Kubíne postúpili tímy Hokejové talenty MHK 32 Liptovský Mikuláš a HC'05 Banská Bystrica. No a zo západoslovenského kola, ktoré sa konalo v bratislavskej Petržalke postúpili tímy HC SLOVAN Bratislava a HC Petržalka 2010.

Samozrejme, súčasné opatrenia zasiahli organizátorom do organizácie turnaja a boli prinútení zaviesť určité obmedzenia, ktoré však neovplyvnia športovú časť programu. Bohužiaľ je však potrebné pristúpiť k vylúčeniu účasti divákov (rodičov). Navyše vstup na štadión bude povolený výlučne v rúškach.

Za každý tím sa turnaja môžu zúčastniť okrem hráčov len tréneri, vedúci tímu a v prípade záujmu aj jedna poverená osoba (napríklad rodič) za účelom dokumentovania (natáčania, fotenia) zápasov tímu. Z hygienických dôvodov, na rozdiel od regionálnych kôl, bude mať každý tím zabezpečenú vlastnú šatňu, kde dostane občerstvenie a pizzu pre hráčov. Spoločný obed sa z uvedených dôvodov organizovať nebude.

V mene organizátorov sa teším na vašu účasť – verím, že napriek všelijakým "červeným semafórom" v "plnej zostave" – s chuťou dokázať, že športu sa treba venovať tak, ako sa patrí. Pretože o zdravie a imunitu človeka sa treba starať predovšetkým prevenciou a zdravým životným štýlom, ku ktorému pohyb neodmysliteľne patrí. A nie strachom, pasivitou a medikamentami.

Podrobný program nájdete na našich stránkach v turnajovej sekcii venovanej finálovému turnaju.

author-avatar
Rastislav Maršálek

Bývalý kreatívny riaditeľ a marketingový manažér HC Slovan Bratislava.